LSDP Lazdijų skyrius

LSDP Lazdijų skyrius

Sąrašo Nr. 70

Socialdemokratai - už savivaldybės rūpestį žmonėmis

Algirdas Kreiza. Drąsiai pasitikime bailiojo Kiškio metus!

Posted by Justas On December - 22 - 2010

Išlydint 2010 – uosius norisi žvilgtelti kaip gi gyvenome šiais metais. Džiugu, kad nors ir būdami krizės gnaužtuose, pamiršę kasdienybę, galėjome džiaugtis įvairiais kultūros renginiais rajone. Tai ir tradicinės arimo arkliais varžybos pasienio fiesta, joninės, rudenėlio bei ūkininkų šventės, pirmą kartą iniciatyvių kolegų dėka surengtas „Sidabrinių gervių“ festivalis, daugybė vasaros renginių gamtoje ir kt. Reikia pripažinti, kad nors ir stipriai apkarpytas finansavimas kultūros srityje, darbščių ir kūrybingų kultūros, švietimo darbuotojų bei bendruomenių narių dėka inicijuoti vieši renginiai atrodė pilnaverčiai ir susilaukė geriausių atsiliepimų.

Kita vertus,ūkinėje veikloje teko susidurti su apmaudesniais procesais. Deja, dabartinė savivaldybės valdžia pamiršo savo deklaruotą atvirumą ir priimamų sprendimų skaidrumą, atitolo nuo žmonių. Akivaizdus darbas sau priimant palankius sprendimus, „savų“ susodinimas į „šiltas“ vieteles, stipriai sutepė dabartinės valdžios veidą, O ką jau kalbėti apie strateginius Lazdijų rajono projektus – vis stringančią hipodromo statybą bei iš mirties taško nepajudantį Mockavos terminalo projekto įgyvendinimą.  Pastaruosius metus vilkinto projekto perspektyvos dabar jau beveik lygios nuliui. O štai apie ES įsisavinamų lėšų mastą meras kalba labai pakiliai. Net 50 mln. Lt. investuojama rajone! Tiesiog pasakiški pinigai! Tačiau kaip tai paaiškinti užpūstytų kaimo vienkiemių gyventojams, kai  giriamasi, jog tie 50 mln. čia, visai šalia, tačiau, bedarbių skaičius siekia net 18 proc.ir tendencingai didėja, darbo užmokestis menksta?

 O gal sakysite, ,,nepasišiukšlinta“ prieš žmones  įvedant rinkliava už atliekų surinkimą? 

Gaila, kad dabartinė valdžia nerando būdų kaip išsaugoti žmones kaime ir kurti naujas darbo vietas.

Vis tik optimistiškai norisi tikėti, kad 2011 – ieji atneš tvirtų permainų rajone ir tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Su naujomis mintis, subrandintomis šviežiomis iniciatyvomis ir kūrybišku bei moderniu požiūriu drąsiai pasitikime bailiojo Kiškio metus!   

Algirdas Kreiza

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.