LSDP Lazdijų skyrius

LSDP Lazdijų skyrius

Sąrašo Nr. 70

Socialdemokratai - už savivaldybės rūpestį žmonėmis

Prieš savaitę konservatoriai ir liberalai atmetė siūlymą atstatyti nusavintas pensijas senjorams, nors, anot Premjero A.Kubiliaus, krizė Lietuvoje jau baigėsi. Tai ne tik nepagarba senjorams, bet ir Konstitucinio teismo ignoravimas, kuris dar birželio mėn. įpareigojo Vyriausybę parengti sumažintų pensijų grąžinimo tvarką. Ji neparengta iki šiol.

Suprantama, jog nusavintų pensijų atstatymui reikalinga 600 mln. suma yra didžiulė, tačiau Vyriausybė, apsiribojusi buhalteriniu skaičiavimu, nesivargino pasukti galvos, kaip būtų galima surinkti bent dalį šios sumos. Trumpai galima išskirti bent pora stambių šaltinių.

Europos Parlamente bei kitų ES šalių parlamentuose ir jau kurį laiką svarstoma galimybė įvesti finansinių sandorių mokestį. Tokiu būdu dalis lėšų nuo milijardinių bankininkų pelnų būtų pervesta į valstybių biudžetus ir naudojama socialinėms reikmėms. Šį pasiūlymą pateikiau ir mūsų Seimo nariams. Tik keista kodėl Konservatoriai bijosi tokiu būdu apriboti bankų pelnus. Juk finansinės korporacijos ir sukėlė pasaulinę finansų krizę, tačiau už jos pasekmes dabar turi atsakyti kiekvienas vidutines ir visiškai minimalias pajamas gaunantis žmogus.

Kitas šaltinis – daugiabučių modernizavimo programa. Europos investicijų bankas daugiabučių renovacijai skyrė beveik 1mlrd. litų, tačiau A.Kubilius pasiūlė tokį modelį, kuris ragina žmonės nertis paskolų kilpą. Lazdijų rajone taip pat aktyviai raginama imti paskolas ir renovuotis daugiabučius. Deja toks nepamatuotas sprendimas daugiabučių renovacijos įdėją visiškai sukompromitavo. Todėl dabar šis milijardas guli nenaudojamas. O juk įvairių mokesčių pavidalu apie pusė šios sumos galėjo grįžti į valstybės, tuo pačiu ir į Sodros biudžetą, gerokai sumažėtų bedarbystė Taigi, tokie sprendimai ir neišnaudotos galimybės verčia rimtai abejoti vykdomos konservatorių politikos išmintingumu.

Beja, minėtos programos reklamai Vyriausybė nutarė skirti net 35 mln. litų! Deja, šie pinigai papildys turtingų viešųjų ryšių agentūrų kišenes, o renovacija tikrai nepaspartės, kadangi tai liečia subjektyvų žmonių pasirinkimą  - nesiskolinti krizės metu, nes valstybė negarantuoja nei darbo, nei padorių pensijų.

Taigi, kai ramia dūšia žiūrima į svetur išvykstančią jaunąją kartą ir visiškai nesistengiama kurti naujų darbo vietų, tikėtis, kad ši Vyriausybė sugebės padidinti pensijas ar bent jas grąžinti artimiausiais metais, yra nerealu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.