G. Paluckas – apie nepaprastąją padėtį: nereikia žmonėms grasinti

G. Paluckas – apie nepaprastąją padėtį: nereikia žmonėms grasinti

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad valdančiųjų vieši svarstymai apie galimą nepaprastosios padėties įvedimą šalyje daro žalą visuomenei, pavargusiai nuo karantino ribojimų.

„Negalima visuomenei grasinti nepaprastąja padėtimi, kad štai, jeigu nesilaikysite draudimų, tai dar griežčiau „kalsime“. Pavargusioje nuo pandemijos visuomenėje tai gali sukelti tik dar didesnę atmetimo reakciją įvestiems karantino ribojimams“, – teigia G. Paluckas

Jokios drastiškos ir drakoniškos priemonės karantino sėkmės negarantuos, jei žmonės bus nelinkę laikytis nustatytų apribojimų.

LSDP pirmininkas pabrėžia, kad „jokios drastiškos ir drakoniškos“ priemonės karantino sėkmės negarantuos, jei žmonės bus nelinkę laikytis nustatytų apribojimų.

„Pagrindinė užduotis dabar – negrasinti. Jei bus ir toliau gąsdinama nepaprastosiomis padėtimis arba bus priimami neteisingi sprendimai, pavyzdžiui, kuomet didiesiems prekybos tinklams veikti leidžiama, o šeimos parduotuvėlėms – ne, tai tik mažins žmonių motyvaciją laikytis karantino“, – sako G. Paluckas.

LSDP lyderio nuomone, viena visuomenės dalis karantino apribojimų vis tiek nesilaikys, tačiau, jo žodžiais, ta grupė nėra didelė.

„Jeigu žmonės nepatikės, kad apribojimų reikia, tai jie ras būdų, kaip iš po prekystalio parduoti ar nusipirkti, nuvažiuoti pas gimines ir pan. Šiame etape svarbu visuomenės negąsdinti ir žiūrėti, ar visos taikomos priemonės teisingos. Sustojimo tikrai reikėjo, nes susirgimų skaičius auga. To sustojimo  labiausiai reikėjo tiems, kurie serga visomis kitomis ligomis, nes sveikatos sistema yra perkrauta“, – priduria G. Paluckas.

Apie nepaprastosios padėties įvedimą, jeigu visuomenė nesilaikytų Vyriausybės patvirtintų karantino sąlygų, ketvirtadienį užsiminė TS-LKD pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Susiję straipsniai

Close