G. Paluckas apie siūlomą mokestį automobiliams: socialdemokratai jam nepritars

G. Paluckas apie siūlomą mokestį automobiliams: socialdemokratai jam nepritars

Vadinamajam automobilių mokesčiui, kurį siūlo valdantieji, socialdemokratai nepritars, pranešė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Jo žodžiais, mokestis, kurį siūlo valdantieji, nėra joks taršos mokestis.

Valdančiųjų siūlymas yra vienkartinis turto mokestis.

„Tikrasis taršos mokestis yra kuro akcizas: kuo didesnis variklio tūris, kuo daugiau kuro sudegini, tuo daugiau susimoki. O valdančiųjų siūlymas yra vienkartinis turto mokestis. Kitaip tariant, įsigijai, susimokėjai ir toliau teršk kiek nori, daugiau jau nemokėsi. Tam mes Seime nepritarsim“, - sako G. Paluckas.

Politiko teigimu, valdančiųjų siūlomas mokestis taršos problemų nespręs. Jis prognozuoja, kad toks mokestis skaudžiausiai smogtų tiems, kurie pinigų naujesniems automobiliams neturi, o tai didintų socialinę atskirtį.

Viešasis transportas yra vienintelė nepasiturinčiųjų alternatyva tam senam automobiliui.

„Lietuva nesugrius, jei šis mokestis bus įvestas, bet pirmiausiai ir skausmingiausiai jis palies tuos, kurie neturi pinigų naujesniems automobiliams: taršos mokestį per akcizą jie ir taip susimoka.

Viešasis transportas yra vienintelė nepasiturinčiųjų alternatyva tam senam automobiliui, tačiau apie kokius nors rimtesnius pokyčius šioje srityje valdantieji tyli. Kaip ir apie viešojo transporto klausimą kaimo vietovėse, kur alternatyvų privatiems automobiliams kol kas nėra“, - vertina G. Paluckas.

Prieš kurį laiką „valstiečių” valdoma Aplinkos ministerija paskelbė parengusi Transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektą, kuris numato mokestį už transporto priemonių (TP) keliamą taršą.

Įstatymo projekte taršiomis laikomos tos TP, kurios turi dyzelinu varomą variklį, kurio CO2 išmetimai viršija 115 g/km, ir tos TP, kurios turi benzinu ir (ar) dujomis varomą variklį, kurio CO2 išmetimai viršija 130 g/km.

Susiję straipsniai

Close