Gintautas Paluckas: mus mato kaip grėsmę

Gintautas Paluckas: mus mato kaip grėsmę

Nepasitikėjimas politine valdžia artėja prie pavojingos ribos – visuomenės nepasitenkinimas, reiškiamas streikais ir protestais, rodo, kad žmonės problemas imasi spręsti patys. Tai – politikų, kurie nevykdo savo pažadų ir politinių manipuliacijų rezultatas.

Apie tai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) konferencijoje perspėjo partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Politiniuose sluoksniuose sklando toks anekdotas: kaip įmanoma skirti 70 mln. eurų papildomai mokytojų algoms ir atgal gauti streiką? Atsakymas – pasitikėjimas. Pasitikėjimo saitai yra suplėšyti. Netesėti pažadai ir manipuliacijos lemia atotrūkį, nepasitikėjimą priimamais sprendimais“, - kalbėjo G. Paluckas.

Anot jo, pasitikėjimo visuomenėje stoka gali nuvesti į apatiją.

„Mes matome, kad daugelis žmonių yra „šešėlyje“. Mokestinė moralė – viena žemiausių Europoje, žmonės nepasitiki valdžia ir jos sprendimais. Galvoja, kad individualiai išspręs klausimus patys“, - sakė jis.

Čia pat jis pridūrė, kad yra kitas kelias, dar pavojingesnis.

„Tai yra reikalų ėmimas į savo rankas, minios valdžia. Ir šiandien mes matome ne vieną atvejį, kai nepasitikėjimas valdžios sprendimais, nepasitikėjimas politikais, nepasitikėjimas tais, kas prisiėmė spręsti žmonių problemas, kelia pyktį. Žmonės buriasi, žmonės kalba piktai. Jie sako: „Mes spręsime dalykus patys“. Tai – pavojinga. Istorija parodė, kur tai gali nuvesti“, - perspėjo jis.

G. Paluckas priminė, kad prieš daugiau nei vienerius metus socialdemokratai pasirinko pokyčių kelią, įgyvendino 5 žingsnių pokyčio programą.

„Deja, yra politinių partijų, kurios socialdemokratų partiją mato ne tik kaip konkurentus, bet kaip priešus. Biudžeto dotacija iš mūsų buvo atimta. Aš tą siūlyčiau vertinti ne kaip nuostolį, o kaip įvertinimą, kad mes esame grėsmė tiems, kurie dalina nepamatuotus pažadus. Grėsmė tiems, kurie manipuliavo, grėsmė tiems, kurie melavo“, - kalbėjo jis.

„Mes esame grėsmė nusistovėjusiai prekybos postais sistemai, nusistovėjusiai prekybos interesais po kilimu sistemai. Mes esame ta politinė jėga, pajėgi visa tai pakeisti. Ir pakeisti visa tai žmonių vardu, - tęsė jis. - Pažiūrėkite vieni į kitus, ką jūs matote? Jūs matote jėgą, tikrą socialdemokratų jėgą, socialdemokratų žmones!“

G. Paluckas pripažino, kad šiandien politinės partijos ir politinė sistema išgyvena pokyčio, virsmo laiką. Anot jo, vieni pasirinko skaldymosi kelią, kiti renkasi naujų darinių kūrimą.

„Tačiau turime tam atsakymą. Per pastaruosius metus daug atsiprašinėjome, pripažinome daug klaidų, tačiau šis etapas baigtas. Tai matosi ir pasitikėjimo reitinguose. Mūsų kelias Lietuvai išdėstytas Socialdemokratinėje vizijoje iki 2024 metų. Šią galią mes paversime politine valia. Ši banga kartu su Vizija leis pasiekti kiekvieną žmogų, kiekvienus namus“, - sakė G. Paluckas.

SOCIALDEMOKRATŲ VIZIJA LIETUVAI 2024

Susiję straipsniai

Close