Opozicijos lyderis: priėmę naujus mokesčius „valstiečiai“ gali pažeisti Konstituciją

Opozicijos lyderis: priėmę naujus mokesčius „valstiečiai“ gali pažeisti Konstituciją

„Valstiečių“ Seime registruoti mokesčių įstatymų pakeitimai, jeigu būtų priimti, gali prieštarauti Konstitucijai, nes teikiami ne Vyriausybės, teigia Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Pasak jo, Vyriausybė su 2020 m. biudžeto projektu pateikė kai kurių mokestinių įstatymų pakeitimus, tačiau ne visiems jiems buvo pritarta. Vėliau, J. Sabatausko žodžiais, valdančiosios daugumos parlamentarai registravo kitus mokestinių įstatymų projektus.

Skaudina tai, kad valdantieji į valstybės finansus žiūri tik kaip į biurokratinį uždavinį.

„Juose pasiūlytas tų pačių naujų mokesčių įvedimas, tik šiek tiek kitoks. Ir, žinoma, įsigaliojimas numatytas nuo kitų metų sausio. Naujų mokesčių, kuriuos siūlo ne Vyriausybė, turinti išimtinę kompetenciją valstybės biudžeto projekto rengimui, įvedimas gali neatitikti Konstitucijos“, - Seime surengtoje konferencijoje „Kokios bus chaotiškos mokesčių pertvarkos pasekmės“ kalbėjo J. Sabatauskas.

Parlamentaras priminė, kad naujų mokestinių įstatymų priėmimą apibrėžia specialus įstatymas. Jei nauji mokesčiai teikiami ne su biudžeto projektu, jie gali įsigalioti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių.

J. Sabatauskas čia pat akcentavo, kad per pastaruosius metus Lietuva neišnaudojo daugybės galimybių.

Pasak socialdemokrato, Lietuva pagal socialinę atskirtį, gyvenimo trukmę, piliečių nepasitenkinimo gyvenimo sąlygomis apspręstą emigracijos lygį tebėra viena paskutiniųjų Europos Sąjungoje.

„Skaudina tai, kad valdantieji į valstybės finansus žiūri tik kaip į biurokratinį uždavinį, turintį kelis lygmenis: surinkti į biudžetą daugiau pajamų, surinktas lėšas paskirstyti bei atsiskaityti ES ir NATO biurokratijai, – kad išlaidos atitinka pajamas“, - sakė J. Sabatauskas.

Opozicijos lyderis konferencijoje teigė, kad Lietuvos piliečiams rūpi ne BVP procentai, perskirstomi per biudžetą.

„Svarbiausi matai turėtų būti pagerėjusi ugdymo kokybė darželiuose, mokyklose, universitetuose, išaugęs sveikatos paslaugų prieinamumas, pagerėjusi pagalba senjorams, neįgaliesiems, sveikesnė aplinka“, - minėjo J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close