Socialdemokratai: Lietuva neturi jokio konkretaus pandemijos valdymo plano, tik uždaryti visus namuose

Socialdemokratai: Lietuva neturi jokio konkretaus pandemijos valdymo plano, tik uždaryti visus namuose

Socialdemokratų partijos lyderiai, susitikę su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu sako, kad Lietuva iki šiol neturi konkretaus pandemijos valdymo plano.

Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas ir Socialdemokratų frakcijos seniūnas Seime Algirdas Sysas teigia, kad iš A. Dulkio atsakymų frakcijai Seime aiškėja, kad Vyriausybė pandemijos valdymui lig šiol nėra tinkamai pasiruošusi.

„Panašu, kad šiuo metu egzistuoja vienintelis planas – visuomenę uždaryti, paliepti jai sėdėti namuose ir tiek. Kiek ir kokiam laikotarpiui – neaišku. Vyriausybė negali pasakyti, ar bus daromas masinis testavimas, lig šiol nėra jokių ekonominių paskaičiavimų, kokią įtaką pandemija padarys verslams. Ministras, vertinant jo atsakymus, nežino nieko. Tačiau būtent nuo jo sprendimų greičio ir kokybės priklauso, kiek ilgai Lietuva sėdės karantine“, - vertina opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas.

Pasak LSDP lyderio, po Socialdemokratų frakcijos susitikimo su A. Dulkiu paaiškėjo, kad Lietuva neturi nei aiškaus vakcinacijos kalendoriaus, nei tai, kaip pandemijos metu bus padedama visuomenės grupėms.

Nėra aiškios vakcinavimo strategijos, nėra aiškių datų, kada ir kas bei kokia vakcina bus paskiepyti.

„Nėra aiškios vakcinavimo strategijos, nėra aiškių datų, kada ir kas bei kokia vakcina bus paskiepyti. Viskas, kaip sakė ministras, yra ruošiama. A. Dulkys, atsakydamas į mūsų klausimus, pasiūlė su strategija ir jos atnaujinimais susipažinti Vyriausybės tinklapyje. Tai nepanašu į politinę lyderystę. Visuomenėje vyrauja neapibrėžtumas, nežinia, o Vyriausybė negali paskelbti jokio aiškaus plano“, - komentuoja G. Paluckas.

Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas sako, kad sveikatos apsaugos ministras neturi atsakymų į daugelį su koronaviruso pandemija susijusių klausimų.

„Ministras nepateikė nei vieno konkretaus atsakymo į mūsų klausimus. Panašu, kad jis laukia kažkokio stebuklo. Nėra aišku, kada kas ir kaip kas Lietuvoje bus testuojamas, nei kada bus aiškus vakcinacijų kalendorius. Ministras Seimo nariams negalėjo pateikti informacijos apie tai, kiek galimai Lietuvoje yra žmonių, turinčių imunitetą, nepateikė jokios informacijos apie tai, kaip bus laikomasi biosaugos reikalavimų ir t. t. Kyla klausimas, ką veikia jo ministerijos komanda, jei atsakymų į tokius svarbius klausimus visuomenė iki šiol nesulaukia“, - komentuoja A. Sysas.

Pasak Socialdemokratų frakcijos Seime seniūno, iš A. Dulkio atsakymų taip pat nėra aišku, kodėl Lietuva iki šiol ES nėra pateikusi paraiškų dėl visuomenės grupių vakcinavimo. A. Sysas taip pat teigia, kad po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru paaiškėjo, kad nėra ir jokios aiškios visuomenės informavimo strategijos.

„Klausant ministro paaiškinimų, atrodo, kad justi pasimetimas. Ministras sako, kad tada, kada bus aišku, kiek mes nupirksime testų, tada bus aiški ir strategija bei vakcinavimo kalendorius. Bet jokių planų dabar nėra. Anot A. Dukio, tereikia tik sėdėti ir laukti, o kai kažkas nupirks kažką, o tada vertinti ir informuoti visuomenę“.

Susiję straipsniai

Close